
Move And Act Database
Młoda Polska
Kraj: Polska
Typ: Grant
Kategoria: Dzięki programowi "MŁODA POSKA" stypendyści mogą realizować zgłoszony do programu projekt w następujących dziedzinach: film, fotografia, literatura, muzyka, sztuki wizualne, taniec i teatr.
Kwota grantu: Kwota stypendium wynosi 3,500 PLN miesięcznie
Wymagania: Nagrody przyznawane są w 8 dziedzinach: film, literatura, muzyka, ochrona zabytków, taniec, teatr, sztuki wizualne i design oraz upowszechnianie kultury. Pozwalają najbardziej obiecującym i oryginalnym twórcom, zarówno tym z dorobkiem, jak i debiutującym, realizować swoje artystyczne pomysły.
Opłata za zgłoszenie: Zgłoszenie jest darmowe
Zasięg: Międzynarodowy
Uprawnieni do aplikowania: Osoby prywatne
Dotychczasowi laureaci: Dorota Bojarska
Katarzyna Dyjewska
Julia Anna
Eliza Gwiazda
Agnieszka Kożuchowska
Magdalena Kraska
Mariusz Maslanka
Aleksandra Pietrzak-Pieczyńska
Małgorzata Sarnecka
Kaja Wielowiejska
Szymon Zakrzewski
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: Program przeznaczony jest dla młodych artystów, którzy mają w swoim dorobku wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki, którą uprawiają – filmie, fotografii, literaturze, muzyce, sztukach wizualnych, tańcu lub teatrze.Stypendium może być przeznaczone na realizację własnego projektu artystycznego, zakup instrumentów i sprzętu niezbędnego do pracy, na studia i rezydencje zagraniczne.
Jak aplikować: Wymagania formalne i merytoryczne
Wniosek stypendialny składa się z:
1) wydruku potwierdzenia złożenia wniosku, własnoręcznie podpisanego przez Wnioskodawcę.
2) skanów oryginałów rekomendacji:
- wymagana jest minimalna liczba dwóch rekomendacji,
- rekomendacje powinny być wystawione przez osoby uznane za autorytety w danej dziedzinie.
- rekomendacje muszą być wystawione w roku złożenia wniosku,
- rekomendacja musi zawierać: dane wnioskodawcy (imię i nazwisko), datę wystawienia rekomendacji, dane osoby rekomendującej (imię i nazwisko), odręczny podpis osoby wystawiającej rekomendację, treść rekomendacji,
- rekomendacje powinny być sporządzone na formularzu
rekomendacji.
- w przypadku tłumaczenia rekomendacji obcojęzycznych na język polski nie jest wymagane tłumaczenie przysięgłe.
3) Jeżeli stypendium związane jest z pobytem za granicą, wymagane jest przesłanie skanu:
- w przypadku zaproszenia przez konkretnego twórcę - pisemnego oświadczenia o gotowości przyjęcia pod opiekę artystyczną osoby ubiegającej się o stypendium:
- dokument ten powinien zawierać ramy czasowe pobytu oraz dane osoby, która będzie sprawować opiekę nad stypendystą,
- dokument ten powinien być przetłumaczony na język polski przez tłumacza przysięgłego,
- w przypadku instytucji - potwierdzenie statusu studenta przez instytucję zagraniczną, zawierające ramy pobytu; - dokument ten powinien być przetłumaczony na język polski przez tłumacza przysięgłego
4) nośnik elektroniczny (płyta CD/DVD, pendrive) zawierający portfolio Wnioskodawcy - materiał dokumentujący własny dorobek twórczy Wnioskodawcy,
stanowiący podstawę do oceny jego umiejętności lub zdolności do realizacji Projektu w ramach stypendium (np. wybrane filmy, katalogi wystaw indywidualnych, fotografie, muzyka, publikacje, piosenki, recenzje), gdzie:
- Wnioskodawca powinien podpisać nośnik elektroniczny numerem SPO, imieniem i nazwiskiem,
- nośnik powinien zawierać jeden folder o nazwie składającej się z imienia i nazwiska,
- folder nie powinien zawierać podfolderów,
- objętość materiałów zapisanych na nośniku elektronicznym nie może przekraczać 300MB,
- długość fragmentów nagrań audio lub wideo nie może przekraczać 20 minut. Dokumenty wskazane w ust. 1 pkt 2 i 3 powinny być przekazywane w formie skanów za pośrednictwem systemu SOP.
3. Dokumenty wskazane w ust. 1 pkt 1 i 4 należy złożyć osobiście w NCK lub przesłać pocztą (listem poleconym) na adres NCK:
Narodowe Centrum Kultury - Program Młoda Polska
ul Płocka 13, 01-231 Warszawa
Więcej informacji: https://www.nck.pl/dotacje-i-stypendia/stypendia/programy/mloda-polska
Uwagi dodatkowe:
Stypendia artystyczne miasta stołecznego Warszawy
Kraj: Polska
Typ: Grant
Kategoria: Dzięki wsparciu miasta stołecznego Warszawy artyści mogą realizować swoje projekty w ośmiu dziedzinach: film, literatura, muzyka, ochrona zabytków, taniec, teatr, sztuki wizualne i design oraz upowszechnianie kultury. Projekty realizowane w ramach stypendium mają charakter twórczy, artystyczny lub stanowią oryginalną koncepcję, Stypendium nie może być przyznane na produkcję. Przez produkcję rozumie się w szczególności działania takie jak: przeprowadzenie procesu wydawniczego i druk książki, nagranie i produkcja płyty CD, mastering, produkcja i postprodukcja filmu, spektaklu itp. Zastrzeżenie to nie dotyczy powyższych działań podjętych po zakończeniu otrzymywania stypendium.
Stypendia przyznawane są w następujących dziedzinach:
1) film;
2) literatura;
3) muzyka;
4) ochrona zabytków;
5) taniec;
6) teatr;
7) sztuk wizualnych;
8) upowszechnianie kultury.
Kwota grantu: Stypendia przyznawane są na pół roku lub rok i wynoszą obecnie 3 800 zł brutto miesięcznie
Wymagania: Stypendia artystyczne miasta Warszawa skierowane są do osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w m.st. Warszawa. Przyznawane są w 8 dziedzinach: film, literatura, muzyka, ochrona zabytków, taniec, teatr, sztuki wizualne i upowszechnianie kultury. Umożliwiają realizację pomysłów artystycznych najbardziej obiecującym i oryginalnym twórcom, zarówno tym z dorobkiem, jak i debiutującym.
Opłata za zgłoszenie: Zgłoszenie jest darmowe
Zasięg: Regionalny
Uprawnieni do aplikowania: Osoby prywatne
Dotychczasowi laureaci: Agata Zbylut
Pawel Kulczynski
Michal Bielawski
Mateusy Rettner
Michal Lazar
Anna Herbut
Wojciech Grudyinski
Krystyna Dabrowska
Konrad Niemira
Wojciech Blecharz
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: Stypendia artystyczne m.st. Warszawy skierowane są do osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w Warszawie.
Jak aplikować: Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie stypendia.um.warszawa.pl. Tam też można znaleźć najważniejsze informacje o rekrutacji. Konieczne jest dołączenie krótkiego opisu projektu, aktualnego bio oraz portfolio. Do aplikacji stypendialnej należy dołączyć co najmniej dwie rekomendacje projektowe od osób z dorobkiem w dziedzinie, której dotyczy projekt, przedstawicieli stowarzyszeń twórczych, instytucji kultury, organizacji, które mogą ocenić projekt stypendialny pod względem merytorycznym lub opiekuna artystycznego.
Więcej informacji: https://stypendia.um.warszawa.pl/programy-stypendialne/2
Uwagi dodatkowe: W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Kultury Urzędu m.st. Warszawy. w dni powszednie w godzinach od 9:00 do 15:00 pod numerami telefonów: +48 22 44 30 372 i +48 22 44 30 354 lub mailowo: stypendia_artystyczne@um.warszawa.pl
Onassis Next | Otwarty nabór 2024
Kraj: Grecja
Typ: Nabór otwarty
Kategoria: Różne
Kwota grantu: Wybrane propozycje będą stanowić produkcje lub koprodukcję Onassisa Stegi
Wymagania: Proponowane prace powinny być oryginalnymi dziełami, które nigdy nie były prezentowane w Grecji. Pierwszeństwo będą miały propozycje młodszych artystów mieszkających i pracujących w Grecji, propozycje doświadczonych artystów, którzy chcą spróbować nowych podejść artystycznych w dziedzinach, w których wcześniej nie eksperymentowali, oraz propozycje artystów, którzy wcześniej nie prezentowali swoich prac w Onassis Stegi. Każdy artysta (scenarzysta, reżyser, choreograf, kompozytor, artysta wizualny itp.) lub grupa artystów może złożyć tylko jedną propozycję do oceny.
Opłata za zgłoszenie: Zgłoszenie jest darmowe
Zasięg: Regionalny
Uprawnieni do aplikowania: Osoby prywatne
Dotychczasowi laureaci:
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: Coroczne otwarte zaproszenie do składania wniosków dotyczących teatru, tańca, performansu, muzyki, sztuk wizualnych i multidyscyplinarnych.
Jak aplikować: Kandydaci, którzy chcą złożyć wniosek, muszą utworzyć osobiste konto w katalogu Onassis za pośrednictwem poniższego łącza i mogą wypełnić wniosek oraz przesłać wymagane dokumenty dodatkowe stopniowo, aż do upływu terminu składania wniosków. https://myaccount.onassis.org/login
Więcej informacji: https://www.onassis.org/open-calls/onassis-next-open-call-2024
Uwagi dodatkowe:
Fundacja Stavros Niarchos
Kraj: Grecja
Typ: Nabór otwarty
Kategoria: Różne
Kwota grantu:
Wymagania:
Opłata za zgłoszenie: Zgłoszenie jest darmowe
Zasięg: Międzynarodowy
Uprawnieni do aplikowania: Firmy
Dotychczasowi laureaci:
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: Fundacja Stavrosa Niarchosa (SNF) jest prywatną, międzynarodową organizacją filantropijną, udzielającą dotacji organizacjom non-profit na całym świecie w dziedzinie sztuki i kultury, edukacji, zdrowia i sportu oraz opieki społecznej. SNF jest obecnie zaangażowana w długoterminowe, przełomowe działania mające na celu poprawę dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej w wielu krajach, wieloaspektową Globalną Inicjatywę Zdrowotną (GHI), z obecnym budżetem w wysokości ponad jednego (1) miliarda dolarów amerykańskich.
Jak aplikować: Wnioski o dotacje są składane online za pośrednictwem portalu SNF Grant Portal. Aby złożyć wniosek, należy utworzyć konto w SNF Grant Portal, zalogować się, przesłać informacje o swojej organizacji i wniosku o dotację. Jeśli wniosek o dotację zostanie zatwierdzony, będziesz również korzystać z portalu do zarządzania aspektami wdrażania dotacji. Twoje konto może być używane do składania wniosków o dotacje w przyszłości.
Więcej informacji: https://www.snf.org/en/apply-now/
Uwagi dodatkowe:
Arte e Cultura Erogazioni Ordinarie
Kraj: Włochy
Typ:
Kategoria: Szeroko pojęta sztuka
Kwota grantu: 1-30.000 €
Wymagania: Organy publiczne i organizacje non-profit zarejestrowane w odpowiednich rejestrach (np. stowarzyszenia, fundacje i komitety z osobowością prawną lub jej nie posiadające), formalnie ustanowione w celu użyteczności społecznej i działające w dziedzinie sztuki, kultury, badań lub terytorium. Muszą one działać na terytorium Piemontu i Valle d'Aosta.
Opłata za zgłoszenie: Zgłoszenie jest darmowe
Zasięg: Regionalny
Uprawnieni do aplikowania: Organizacje pozarządowe
Dotychczasowi laureaci:
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: Wkład ekonomiczny ma na celu finansowanie inicjatyw i działań o znaczeniu lokalnym na terytorium Piemontu i Valle d'Aosta, a działania te muszą realizować cele Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030, w szczególności poprzez promowanie zrównoważonego rozwoju gospodarczego, społecznego i środowiskowego (np. poprzez uprzywilejowanie lokalizacji o niskim wpływie na energię), poprzez promowanie włączenia społecznego, przestrzeganie zasad projektowania dla wszystkich, a wreszcie poprzez promowanie zmian kulturowych i przełamywanie stereotypów.
Jak aplikować: 1. Zarejestruj stowarzyszenie na platformie za pośrednictwem następującego linku https://rol.fondazionecrt.it/Frontend/Rol/
2. Wybierz program, w którym chcesz uczestniczyć
3. Wypełnij zgłoszenie, odpowiadając na pytania zawarte w formularzu.
4. Załącz wymagane dokumenty
5. Prześlij wniosek
Więcej informacji: https://www.fondazionecrt.it/bandi-progetti/arte-cultura-ordinarie-2023/
Uwagi dodatkowe:
Per chi crea "nuove opere"
Kraj: Włochy
Typ: Grant
Kategoria: Sztuki wizualne, performatywne i multimedialne, kino, taniec, książka i czytelnictwo, muzyka i teatr
Kwota grantu: 30000 EUR dla wszystkich sektorów sztuki, z wyjątkiem kina, dla którego przewidziano maksymalnie 40000 EUR.
Wymagania: Kandydat musi mieć mniej niż 35 lat i być posiadaczem numeru VAT, posiadać zarejestrowaną siedzibę we Włoszech oraz prowadzić profesjonalną działalność produkcyjną i/lub dystrybucyjną w dziedzinie, której dotyczy zgłoszenie.
Opłata za zgłoszenie: Zgłoszenie jest darmowe
Zasięg: Krajowy
Uprawnieni do aplikowania: Osoby prywatne
Dotychczasowi laureaci:
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: Konkurs ma na celu zachęcenie do rozwoju włoskiej produkcji kulturalnej i kreatywnej poprzez wsparcie tworzenia, produkcji, edycji i utrwalania niepublikowanych prac młodych autorów, artystów i wykonawców w wieku 35 lat i młodszych zamieszkałych na terytorium Włoch, pracujących w określonych sektorach artystycznych.
Jak aplikować: 1. Utwórz własny profil na stronie Więcej informacji: https://www.perchicrea.it/
Uwagi dodatkowe:
Program wymiany Fundacji Kościuszkowskiej do Stanów Zjednoczonych
Kraj: Polska
Typ: Grant
Kategoria: Sztuka w ogóle, a także nauki humanistyczne, prawo i ekonomia, nauki ścisłe. Nie ma ograniczeń co do kierunków studiów/badań.
Kwota grantu: Kwota miesięcznego stypendium wynosi zwykle około 4000 USD z przeznaczeniem na pokrycie kosztów utrzymania/zakwaterowania i może zależeć od lokalizacji. Stypendia KF Fellowships i KF Grants przyznawane są na okres do 6 miesięcy; jedynie stypendia KF Teaching Fellowships przyznawane są na okres do 9 miesięcy.
Wymagania: Do udziału w programie uprawnieni są wyłącznie obywatele polscy i posiadacze Karty Polaka na stałe mieszkający w Polsce. Polacy mieszkający poza Polską NIE mogą uczestniczyć w tym programie. Podwójni obywatele (Stanów Zjednoczonych i Polski), a także osoby posiadające status stałego rezydenta Stanów Zjednoczonych (Zielona Karta) nie kwalifikują się do programu. Kandydaci muszą posiadać co najmniej tytuł magistra lub magistra inżyniera. Preferowani są kandydaci ze stopniem doktora lub doktora habilitowanego. Kandydaci muszą przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu lub przyjęciu na studia doktoranckie wydane przez polską instytucję akademicką. Kandydaci muszą posiadać biegłą znajomość języka angielskiego, wystarczającą do skutecznego uczestnictwa w formalnych i nieformalnych rozmowach na tematy praktyczne, społeczne i zawodowe oraz do przeprowadzenia proponowanych studiów/badań. Znajomość języka angielskiego zostanie oceniona podczas osobistych rozmów kwalifikacyjnych w Warszawie. Kandydat musi kwalifikować się do otrzymania amerykańskiej wizy J-1. Nie ma ograniczeń co do kierunku studiów/badań. Powtórne uczestnictwo - Wszyscy uczestnicy podlegają 3-letniemu zakazowi "powtórnego uczestnictwa", co oznacza, że można ubiegać się o kolejne stypendium Fundacji Kościuszkowskiej dopiero po upływie trzech pełnych lat od zakończenia stypendium.
Opłata za zgłoszenie: Zgłoszenie jest darmowe
Zasięg: Krajowy
Uprawnieni do aplikowania: Osoby prywatne
Dotychczasowi laureaci: Brak informacji
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: Program wymiany Fundacji Kościuszkowskiej do Stanów Zjednoczonych umożliwia polskim stypendystom realizację projektów badawczych, artystycznych lub naukowych w instytucjach amerykańskich. Każdego roku Fundacja Kościuszkowska przyznaje około 40 stypendystom granty i stypendia o wartości ponad 600 000 USD. Stypendyści Fundacji Kościuszkowskiej prowadzą badania na najlepszych uniwersytetach, takich jak Stanford University, Massachusetts Institute of Technology (MIT), Harvard University, Yale University, University of California (Berkeley), Columbia University, University of California Los Angeles (UCLA), Duke University i Cornell University.
Realizacja programu jest możliwa dzięki hojnym darowiznom od osób zaangażowanych we wspieranie wymiany naukowej między Polską a Stanami Zjednoczonymi.
Jak aplikować: 1. Zapoznaj się ze szczegółami programu i zdecyduj, czy jest on odpowiedni dla Ciebie.
2. Prześlij swoją aplikację.
W ramach aplikacji należy przesłać następujące wymagane dokumenty od (a) do (g), dodatkowe dokumenty (h) są przeznaczone tylko dla osób ubiegających się o stypendia dydaktyczne, projekty sztuk wizualnych, pisarzy literackich, dziennikarzy i krytyków.
a) Dobrze zdefiniowany wniosek (nie więcej niż 500 słów) z konkretnym planem studiów/badań.
b) Aktualne zaproszenie od amerykańskiej instytucji edukacyjnej (list od instytucji goszczącej), w której kandydat planuje prowadzić badania.
c) Curriculum Vitae, w tym lista istotnych i aktualnych publikacji, których kandydat jest głównym autorem.
d) Skan dyplomu ukończenia studiów wyższych przez kandydata.
f) Aktualne zdjęcie kandydata.
g) Zaświadczenie o zatrudnieniu lub przyjęciu na studia doktoranckie wydane przez polską instytucję.
h) Dodatkowe dokumenty:
- Literaci, dziennikarze i krytycy muszą poprzeć swoją propozycję badawczą znaczącymi próbkami swojej pracy.
- Artyści wizualni są zobowiązani do przesłania katalogów, zdjęć, slajdów lub filmów przedstawiających ich prace.
- Kandydaci ubiegający się o stypendium dydaktyczne powinni załączyć plan nauczania (sylabus kursu).
3. Przygotuj trzy listy polecające i poproś rekomendujących o przesłanie ich bezpośrednio na adres exchangetotheus@thekf.org.
4. Osobiste rozmowy kwalifikacyjne w Polsce, w Warszawie.
Każda aplikacja jest wstępnie oceniana przez Akademicki Komitet Doradczy Fundacji Kościuszkowskiej, który wybiera kandydatów spełniających kryteria zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Celem rozmów kwalifikacyjnych jest potwierdzenie, że kandydat potrafi skutecznie komunikować się, może wykazać się umiejętnościami opisanymi w materiałach aplikacyjnych i ma potencjał do wniesienia wkładu w wybrany obszar studiów lub badań.
5. Ogłoszenie o przyznaniu nagrody
Wszyscy kandydaci zostaną powiadomieni o wynikach do końca marca. Jeśli kandydat został dopuszczony do rozmów kwalifikacyjnych, ale niestety nie został wybrany, może ponownie złożyć wniosek w ramach uproszczonej procedury. Zgłoszenia odrzuconych kandydatów są ważne tylko przez dwa lata.
Więcej informacji: - https://thekf.org/scholarship/exchange-program-to-the-us-grants-and-fellowships/;
- https://www.eurodesk.pl/granty/exchange-to-the-us
Uwagi dodatkowe: Stypendium przyznawane jest w różnych dyscyplinach naukowych, w trzech kategoriach:
1. Kosciuszko Foundation Fellowship: dla naukowców, ekspertów i artystów na badania postdoktoranckie trwające od 3 do 9 miesięcy.
2. Kosciuszko Foundation Grants: dla pracowników naukowych oraz profesjonalistów i artystów na badania w Stanach Zjednoczonych trwające od 3 do 6 miesięcy.
3. Kosciuszko Foundation Teaching Fellowship: umożliwiają pracownikom akademickim prowadzenie zajęć na amerykańskich uczelniach przez okres do 9 miesięcy. Zajęcia powinny dotyczyć tematyki polskiej kultury i języka. Stypendyści mogą jednocześnie kontynuować swoje badania przebywając na tej ścieżce stypendialnej.
Stypendia nie pokrywają:
- kosztów podróży i utrzymania osób pozostających na utrzymaniu
- krótkoterminowych wizyt akademickich w celu wygłoszenia referatu na konferencji, wzięcia udziału w seminarium lub szkoleniu,
- publikacji.
Kultura Mobilna (Culture of Mobility)
Kraj: Polska
Typ: Grant
Kategoria: Arts in general (visual arts, literature, music, sculpture, photography, performance, culture, etc.)
Kwota grantu: The maximum amount of support is 3000 PLN gross.
Wymagania: Applicants: All adult persons with full capacity, acting individually or associated in informal groups, actively involved in the cultural field of Wrocław and Lower Silesia, regardless of their origin and citizenship. The Programme is aimed at artists, curators, managers, activists, animators, researchers, etc.
The Culture of Mobility programme may not be used by these associations, foundations and cultural institutions, as well as people for whom the scope of the Project is the same as the scope of their duties resulting from their contracts with entities organised by the City of Wrocław, or whose activities concerning the scope of the project are financed by the City of Wrocław.
Opłata za zgłoszenie: Zgłoszenie jest darmowe
Zasięg: Międzynarodowy
Uprawnieni do aplikowania: Inne
Dotychczasowi laureaci: - Maciej Kowalczyk and Marcin Dominiak took part in a study visit and networking meeting with NUS COOPERATIVA in Barcelona;
- Performer Mai Renn and culinary artist Piotr Matkowski took part in the Foodculture Days biennial in Vevey, Switzerland;
- The music group composed of Karol Knapiński, Olgierd Żemojtel, Karolina Kułaga, Jan Styczyński and Michał Kram went to Italy to perform a concert at Politecnico di Torino using networked music performance technology;
- Ula Gołdasz went to Barcelona to design and make glass elements of costumes for a dance performance;
- Tomasz Opania organized a two-month solo exhibition: "BETTER IT WAS ALREADY" at the Midway Gallery in Boston (USA).
Cykl finansowania: Artists can apply during every call for applications announced in a given year. The number of calls vary and needs to be checked every year.
Example: Three calls were planned for 2021 (with deadlines on April 15, June 15 and September 15), although in 2023 the one and only deadline (for the time being) was February 26.
Moreover, the Culture of Mobility Programme has an annual budget, which means that only mobilities lasting no longer then till December of a given year are able to receive a grant.
Krótki opis: Culture of Mobility is a programme carried out by Culture Zone Wrocław, which aims to support the mobility of artists and promote artists and culture professionals from Wrocław and Lower Silesia abroad.
The Culture of Mobility Programme supports mobility related to the following projects:
- artistic, literary and musical residencies;
- carrying out art projects abroad;
- participation at art fairs, exhibitions, concerts, conferences, network meetings;
- networking trips (with a precise schedule of meetings with specific entities).
Jak aplikować: 1. Check out https://strefakultury.pl and https://instytutkultury.pl regularly to find the call announcement.
2. Read the Terms and Conditions of the Call for Projects within the Framework of the Culture of Mobility Partnership Programme: Part of the Culture Zone Wrocław International Activities.
3. Before submitting the project via electronic form, consult the idea with organizers to avoid formal errors and check whether the project fits into the framework of the Programme. You can also send questions and doubts throughout the recruitment period to the following address:
kulturamobilna[at]strefakultury.pl.
4. Fill the ELECTRONIC FORM in Polish or in English, in which the following documents are required:
- applicant’s CV (as for groups, the applicant's CV and shorter biographies of group members are required in the application form);
- motivation letter (in the application form);
- invitation / confirmation / letter of intent from a foreign partner confirming participation in a given event, project, residence or study visit (there are no templates for such a document, it should be formal and describe the nature of the cooperation; to be attached in the application form) or a description of the networking trip (detailed trip plan with the indication of people and institutions, organizations, events with which the applicant plans to establish a partnership).
5. Submit the application and wait for the results. Each person can submit maximum two applications in one call at most.
Więcej informacji: - https://strefakultury.pl/en/air-wro/culture-of-mobility/;
- https://strefakultury.pl/wp-content/uploads/2021/04/QA-kultura-mobilna-2021-EN.pdf;
- https://strefakultury.pl/programy/dzialania-miedzynarodowe/kultura-mobilna/;
- https://instytutkultury.pl/aktualnosci/kultura-mobilna/znamy-wyniki-kultury-mobilnej-2023/;
- https://www.wroclaw.pl/kultura/kultura-mobilna-2023-granty-dla-artystow-na-podroze-zagraniczne
Uwagi dodatkowe: The Culture of Mobility Programme only covers international trips. Artists may apply for a mobility grant with a project that involves more than one country, if these trips can be justified within the framework of a single project.
Barcelona Crea (Beca+)
Kraj: Hiszpania
Typ: Grant
Kategoria: Twórczość literacka i tłumaczenia, muzyka, dzieła audiowizualne, scenariusze, kultura popularna, sztuki performatywne, sztuki wizualne, tworzenie społeczności, a także propozycje łączące sztukę z nauką.
Kwota grantu: 6.000 EUR na grant
Wymagania: 1. WYMAGANIA DOTYCZĄCE UCZESTNIKÓW
-Uczestnikami mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i prawne.
-Minimalny wiek uczestnictwa wynosi 18 lat. Jako punkt odniesienia należy przyjąć rok kalendarzowy, w którym opublikowano niniejszy nabór.
-Osoby prawne muszą posiadać osobowość prawną.
-Grupy osób fizycznych lub prawnych mogą również ubiegać się o dotację publiczną lub prywatną, nawet jeśli nie mają osobowości prawnej.
2. WYMOGI DOTYCZĄCE WNIOSKÓW
W przypadku wszystkich trybów złożone wnioski muszą spełniać następujące wymogi:
2.1. muszą być nowo utworzone (tj. wniosek nie został jeszcze publicznie złożony).
2.2. muszą mieć związek z miastem Barcelona lub jego obszarem metropolitalnym.
Związek jest uznawany za uznany, jeśli spełniony jest co najmniej jeden z poniższych warunków:
- Przedmiot wniosku jest związany z miastem Barcelona lub jego obszarem metropolitalnym.
- Osoba lub podmiot kandydujący zamieszkuje w Barcelonie lub jej obszarze metropolitalnym.
Opłata za zgłoszenie: Zgłoszenie jest darmowe
Zasięg: Regionalny
Uprawnieni do aplikowania: Osoby prywatne
Dotychczasowi laureaci:
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: CEL I PRZEZNACZENIE NABORU
Dotacje te mają pomóc w utrzymaniu dynamiki kulturalnej i naukowej miasta poprzez zapewnienie środków na rozwój badań artystycznych i procesów innowacyjnych.
Dotacje "Barcelona crea" mają na celu wsparcie procesów przedprodukcyjnych, które towarzyszą tworzeniu propozycji artystycznych (konceptualizacja, przygotowanie, badania, eksperymenty, dokumentacja i testowanie...) w zakresie literatury, muzyki, materiałów audiowizualnych, scenariuszy, kultury popularnej, sztuk scenicznych, sztuk wizualnych, tworzenia społeczności oraz propozycji łączących sztukę i naukę.
W przypadku uzyskania jednego z "Beca+", osoby lub podmioty beneficjenci otrzymają bezpłatną przestrzeń w jednym z obiektów kulturalnych miejskiej sieci Fabryk Kreacji Miasta na okres od dwóch tygodni do maksymalnie 3 miesięcy.
Jak aplikować: Kroki:
1) Uważnie przeczytaj warunki finansowania.
2) Pobierz i przeczytaj ogólne zasady, które regulują dotację / stypendium Barcelona Crea.
3) Po przeczytaniu podanych dokumentów oceń, czy Ty i Twoja propozycja spełniacie wymagania.
4) Jeśli spełniasz wszystkie wymagania, zacznij gromadzić niezbędne dokumenty.
DOKUMENTACJA DO ZŁOŻENIA
Aby wziąć udział w naborze wniosków, kandydująca osoba lub podmiot musi złożyć następujące dokumenty:
- Formularz zgłoszeniowy.
- Uzasadnienie wniosku.
- CV.
**Wniosek należy złożyć za pośrednictwem Wirtualnego Biura Procedur Rady Miasta (Oficina Virtual de Tràmits). W związku z tym, aby wniosek został zaakceptowany, należy go opatrzyć podpisem elektronicznym. W tym celu należy skorzystać z jednego z poniższych rozwiązań:
- idCAT Mobile i Cl@ve (systemy oparte na wysyłaniu haseł jednorazowych na telefon komórkowy).
- Elektroniczny DNI (krajowy numer identyfikacyjny).
- Certyfikat idCAT i inne ważne certyfikaty cyfrowe do kontaktów z administracją publiczną. Można się z nimi zapoznać w wyszukiwarce kwalifikowanych dostawców elektronicznych dostawców usług zaufania w Hiszpanii.
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź ten link:
https://seuelectronica.ajuntament.barcelona.cat/oficinavirtual/ca/virtual-office
Więcej informacji: https://www.barcelona.cat/barcelonacultura/es/suportcultura/becas-barcelona-crea-2023
Uwagi dodatkowe: Płatność: Dotacje będą wypłacane osobom i instytucjom będącym beneficjentami przelewem bankowym na wskazane przez nich konto. Kwota dotacji podlega potrąceniom i podatkom określonym przez prawo.
Kompatybilność: Dotacje "Barcelona crea" są kompatybilne z każdą inną pomocą, dotacją lub stypendium przyznanym przez inne organy administracji, podmioty publiczne lub prywatne na ten sam wniosek.
Fundacja Antonio Gala dla młodych twórców
Kraj: Hiszpania
Typ: Inne
Kategoria: Proza, poezja, teatr, kompozycja muzyczna, malarstwo, rzeźba, architektura...
Kwota grantu: Zakwaterowanie i wyżywienie, a także materiały i przestrzenie niezbędne mieszkańcom do rozwijania ich kreatywnej pracy. Obejmuje pobyt w siedzibie Fundacji (Kordoba, Hiszpania).
Wymagania: 1. WYMAGANIA DOTYCZĄCE UCZESTNIKÓW: Twórcy i badacze dowolnej narodowości mogą zgłaszać swoje kandydatury, przy czym podstawowym wymogiem jest znajomość języka hiszpańskiego oraz wiek pomiędzy 18 a 30 rokiem życia, w obu przypadkach włącznie, w ostatnim dniu terminu składania zgłoszeń w ramach niniejszego naboru. 2. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WNIOSKÓW - Kandydaci nie mogą składać wniosków dotyczących więcej niż jednej dziedziny twórczości i w tym celu muszą dostarczyć następującą dokumentację: - Prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy. - Artystyczne CV (należy podać wykształcenie akademickie, dotacje otrzymane w ciągu ostatnich trzech lat, nagrody, publikacje, wystawy, konta w mediach społecznościowych, stronę internetową, blogi itp.) - Zaświadczenie akademickie w przypadku muzyków. - Kserokopia oficjalnego dokumentu tożsamości (DNI w przypadku obywateli Hiszpanii, paszport lub dowód osobisty w przypadku obywateli innych krajów). - Projekt, w którym zostanie określone ogólne podejście i rozwój pracy oraz jej realizacja. Artyści wizualni muszą dołączyć kosztorys swojego projektu w euro. - Dokumentacja, która zdaniem kandydata jest niezbędna do wsparcia jego pracy twórczej, np. opublikowane prace, książki itp. - Przedstawienie listów referencyjnych od profesorów uniwersyteckich lub osób wybranych ze względu na ich profil akademicki lub ekspercki. Oryginały należy przekazać kandydatowi w zaklejonej kopercie, która zostanie dołączona do pozostałej dokumentacji.
Opłata za zgłoszenie: Zgłoszenie jest darmowe
Zasięg: Międzynarodowy
Uprawnieni do aplikowania: Osoby prywatne
Dotychczasowi laureaci:
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: Fundacja Antonio Gala co roku oferuje stypendia na zakwaterowanie i wyżywienie dla młodych twórców w wieku od osiemnastu do trzydziestu lat w Hiszpanii. Stypendia te mają na celu zaszczepienie idei, że jednostki mogą czerpać korzyści ze wspólnego życia i pracy, pozwalając im "żyć, aby pracować", a nie "pracować, aby żyć", koncepcji, której orędownikiem jest pisarz Antonio Gala. Głównym celem jest wspieranie i zachęcanie do kreatywnych przedsięwzięć młodych artystów w różnych formach sztuki, promowanie współpracy i wzajemnego wzbogacania się twórców z różnych dyscyplin, zgodnie z podstawową misją Fundacji.
Jak aplikować: Kroki:
1) Przeczytaj uważnie warunki finansowania.
2) Pobierz i zapoznaj się z ogólnymi zasadami, które regulują dotacje na działalność twórczą z Fundacji Antonio Gala.
3) Po przeczytaniu podanych dokumentów oceń, czy Ty i Twój wniosek spełniacie wymagania.
4) Jeśli spełniasz wszystkie wymagania, zacznij gromadzić niezbędne dokumenty (Wymagania).
Aby wziąć udział w naborze wniosków, kandydat musi przesłać dokumentację za pośrednictwem:
- Wnioskodawcy z Hiszpanii przesyłają swoją dokumentację w formie papierowej, z wyjątkiem wniosków, które ze względu na swój charakter wymagają innego rodzaju wsparcia, na następujący adres:
Antonio Gala Foundation for Young Creators.
C/ Ambrosio de Morales, nº 20. 14003 Córdoba.
Zgłoszenia spoza Hiszpanii można składać w taki sam sposób jak powyżej lub przesłać całą dokumentację w formacie PDF na następujący adres e-mail:
convocatoria@fundacionantoniogala.org.
Więcej informacji: https://www.fundacionantoniogala.org/convocatoria
Uwagi dodatkowe:
Wydarzenie Speed-Dating dla darczńców HIGGS
Kraj: Grecja
Typ: Nabór otwarty
Kategoria: Wpływ społeczny i współpraca non-profit
Kwota grantu: Różni się w zależności od umowy partnerskiej
Wymagania: Otwarty dla zarejestrowanych organizacji non-profit działających w Grecji. Organizacje non-profit powinny mieć jasną misję związaną z co najmniej jedną z następujących kategorii: Prawa Człowieka, Edukacja, Opieka Społeczna, Rozwój Gospodarczy, Środowisko, Kultura, Zdrowie lub Osoby Starsze. Do składania wniosków zaproszone są zarówno nowe, jak i istniejące organizacje non-profit.
Opłata za zgłoszenie: Zgłoszenie jest darmowe
Zasięg: Krajowy
Uprawnieni do aplikowania: Organizacje pozarządowe
Dotychczasowi laureaci: Różne organizacje non-profit z poprzednich edycji z powodzeniem połączyły się z fundacjami charytatywnymi, korporacjami i ambasadorami, wspierając współpracę na rzecz dobra społecznego.
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: Wydarzenie Speed-Dating dla darczyńców HIGGS łączy organizacje non-profit z całej Grecji z fundacjami charytatywnymi, korporacjami i ambasadorami podczas dynamicznego wirtualnego wydarzenia. Celem jest ułatwienie nawiązywania znaczących kontaktów, partnerstw i współpracy między organizacjami non-profit a potencjalnymi darczyńcami lub sponsorami. Wydarzenie ma na celu wspieranie grup szczególnie wrażliwych w kategoriach takich jak prawa człowieka, edukacja, opieka społeczna, rozwój gospodarczy, środowisko, kultura, zdrowie i osoby starsze.
Jak aplikować: Zainteresowane organizacje non-profit mogą ubiegać się o udział, przesyłając formularz zgłoszeniowy online udostępniony na stronie internetowej HIGGS w okresie składania wniosków. Formularz zgłoszeniowy zazwyczaj zawiera informacje o misji organizacji non-profit, projektach, obszarach zainteresowania oraz o tym, w jaki sposób współpraca z darczyńcami jest zgodna z ich celami. Organizacje non-profit mogą również być zobowiązane do zaprezentowania swojej dotychczasowej pracy i zapewnienia wglądu w to, w jaki sposób potencjalne finansowanie lub partnerstwa przyczynią się do ich rozwoju. Po zakończeniu okresu składania wniosków, wybrane organizacje non-profit otrzymają zaproszenia do udziału w wirtualnym speed-datingu.
Ta wyjątkowa okazja pozwala organizacjom non-profit na interakcję z potencjalnymi darczyńcami podczas serii krótkich spotkań online, umożliwiając obu stronom wzajemne zrozumienie celów, wartości i potencjalnych możliwości współpracy. Wydarzenie ma na celu wspieranie relacji, które mogą prowadzić do wsparcia finansowego, dzielenia się zasobami i szerszego wpływu społecznego.
Uczestnicząc w wydarzeniach HIGGS Donors' Speed-Dating Events, organizacje non-profit mają szansę nawiązać kontakty, uczyć się od innych i tworzyć partnerstwa, które pomogą im zwiększyć wysiłki na rzecz zaspokojenia krytycznych potrzeb wrażliwych grup społecznych w Grecji.
Więcej informacji: https://higgs3.org/en/category/higgs-news/speed-dating-en/
Uwagi dodatkowe:
Program dotacji NEON na sztukę współczesną i produkcje performatywne
Kraj: Grecja
Typ: Nabór otwarty
Kategoria: Sztuka i kultura
Kwota grantu: Dwanaście (12) grantów po €5,000 każdy
Wymagania: Organizacje non-profit z siedzibą w Grecji, w tym:
Fundacje lub organizacje publiczne lub prywatne.
Publiczne lub prywatne instytucje artystyczne.
Projekty artystyczne z udziałem co najmniej jednego greckiego artysty.
Opłata za zgłoszenie: Zgłoszenie jest darmowe
Zasięg: Grecja i międzynarodowe lokalizacje wystaw i występów artystycznych.
Uprawnieni do aplikowania: Organizacje non-profit zajmujące się sztuką współczesną i performansem. Co najmniej jeden grecki artysta musi być zaangażowany w proponowany projekt.
Dotychczasowi laureaci:
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: Program dotacji NEON oferuje wsparcie dla sztuki współczesnej i projektów performatywnych w Grecji i poza nią. Program ma na celu promowanie kreatywności, zachęcanie do publicznego zaangażowania w sztukę i umożliwienie artystom przekraczania granic artystycznej ekspresji. Organizacje non-profit koncentrujące się na sztuce współczesnej i performansie, w tym zarówno uznane instytucje, jak i początkujący artyści, są zachęcane do ubiegania się o dotacje. Program ma na celu ułatwienie współpracy i umożliwienie realizacji innowacyjnych projektów, które przyczyniają się do rozwoju krajobrazu kulturowego.
Aby ubiegać się o udział w programie grantowym NEON, zainteresowane organizacje powinny dokładnie zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi składania wniosków i kryteriami kwalifikowalności. Wnioski należy składać w wyznaczonym terminie, a proponowane projekty powinny być zgodne z programem skupiającym się na sztuce współczesnej i performance. Kluczowym wymogiem jest zaangażowanie w projekt co najmniej jednego greckiego artysty.
Po otrzymaniu zgłoszeń NEON oceni je na podstawie ich kreatywności, wpływu i zgodności z celami programu. Wybrani wnioskodawcy otrzymają granty w wysokości 5 000 euro każdy na wsparcie realizacji swoich projektów. Program ma na celu promowanie współpracy artystycznej, wspieranie dialogu i przyczynianie się do wzbogacania doświadczeń kulturalnych greckiej publiczności i nie tylko.
Zaangażowanie NEON we wspieranie nowych pomysłów, kreatywnych przedsięwzięć i społeczności artystycznej podkreśla jego rolę jako istotnego wkładu w krajobraz kulturowy Grecji. Oferując dotacje dla organizacji non-profit i artystów, NEON ułatwia tworzenie wpływowych i prowokujących do myślenia projektów artystycznych, które inspirują i angażują różnorodną publiczność.
Jak aplikować: Zapoznaj się z warunkami programu dotacji.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy w języku greckim lub angielskim.
Termin składania wniosków: 1 marca 2023 r. o godz. 12:00 (GMT+2, czasu greckiego).
Przed złożeniem wniosku należy uważnie przeczytać formularz zgłoszeniowy i często zadawane pytania (FAQ) zamieszczone na stronie internetowej NEON. W celu uzyskania dalszych informacji lub wyjaśnień, prosimy o kontakt pod adresem grants@neon.org.gr. Zapytania telefoniczne pozostaną bez odpowiedzi.
Ogłoszenie wyników: Nowa data ogłoszenia wyników: 20 kwietnia 2023 roku. Wszyscy wnioskodawcy zostaną poinformowani o wynikach za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Należy pamiętać, że NEON rozpatruje wnioski o dotacje wyłącznie w ramach rocznego programu dotacji.
Więcej informacji: https://neon.org.gr/en/exhibitions-grants/
Uwagi dodatkowe:
Litewska Rada Kultury
Kraj: Litwa
Typ: Nabór otwarty
Kategoria: Sztuki wizualne, muzyka, teatr, literatura, sztuka użytkowa, wydarzenia kulturalne
Kwota grantu: > 2500.00 EUR
Wymagania: W przypadku osób prawnych, składka 10%
Opłata za zgłoszenie: Zgłoszenie jest darmowe
Zasięg: Krajowy
Uprawnieni do aplikowania: Firmy
Dotychczasowi laureaci:
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: Wspierane dziedziny: Sztuki wizualne (malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, instalacja, sztuka mediów i inne). Wspierane działania: Profesjonalna twórczość i jej promocja na Litwie i za granicą, wydarzenia, gromadzenie informacji (archiwizacja, dokumentacja) i jej rozpowszechnianie, publikowanie, profesjonalna krytyka i analiza, tworzenie sieci i mobilność, koprodukcja, rozwój umiejętności, podnoszenie kwalifikacji i edukacja.
Jak aplikować: Kroki:
1) Uważnie przeczytaj warunki finansowania wymienione powyżej dla tej dziedziny kultury i sztuki.
2) Pobierz i przeczytaj wytyczne dotyczące składania projektów finansowanych przez Litewską Radę Kultury.
3) Po przeczytaniu określonych dokumentów oceń, czy Ty i Twój projekt spełniacie wymagania określone przez wnioskodawcę oraz tę dziedzinę kultury i sztuki.
4) Jeśli spełniasz wszystkie wymagania, dołącz do elektronicznego systemu zarządzania projektami kulturalnymi i artystycznymi Litewskiej Rady Kultury (zwanego dalej LKTIS) na stronie www.paraiskos.ltkt.lt. 5)Należy zarejestrować się, a podczas procesu rejestracji, po otrzymaniu wiadomości e-mail z pomyślnym logowaniem do LKTIS na podany adres e-mail, uzyskać dostęp do niego za pośrednictwem Administracyjnego i Publicznego Portalu Usług Elektronicznych (Elektroniniai valdžios vartai). Uwaga: Jeśli użytkownik zarejestrował się już w LKTIS w związku z poprzednimi naborami, nie musi rejestrować się ponownie.
Więcej informacji: https://www.ltkt.lt/?psl=projektu-finansavimas&do=konkursai&step=view&id=816
Uwagi dodatkowe:
Nagroda dla młodych artystów
Kraj: Litwa
Typ: Nagroda
Kategoria: Sztuki wizualne, muzyka, teatr, literatura
Kwota grantu: 500-900 EUR
Wymagania: Stypendia przyznawane są młodym artystom lub zespołom młodych artystów za ich prace z ostatnich trzech lat, które zostały dobrze ocenione przez profesjonalnych krytyków sztuki i zyskały uznanie publiczności.
Opłata za zgłoszenie: Zgłoszenie jest darmowe
Zasięg: Krajowy
Uprawnieni do aplikowania: Osoby prywatne
Dotychczasowi laureaci:
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: Nagroda za Debiut Roku w wysokości 700 EUR przyznawana jest za najlepszy debiut w sztuce profesjonalnej młodego artysty lub grupy młodych artystów w danym roku kalendarzowym (od 1 sierpnia danego roku do 1 sierpnia następnego roku), który wyróżnia się twórczą innowacyjnością i został doceniony przez profesjonalnych krytyków sztuki. Pięć Nagród dla Młodych Twórców w wysokości 900 EUR każda jest przyznawanych młodym artystom lub grupom młodych artystów za ich pracę w ciągu ostatnich trzech lat, która została wysoko oceniona przez profesjonalnych krytyków sztuki i zyskała uznanie publiczności. Kandydatów do nagród mogą zgłaszać osoby prawne lub fizyczne działające w obszarze kultury i sztuki - profesjonalni artyści lub krytycy sztuki. Jedna osoba fizyczna lub prawna może zgłosić nie więcej niż jednego kandydata do nagrody za debiut roku lub nagrodę dla młodego twórcy.
Jak aplikować: Nominując kandydatów do nagrody Debiut Roku, osoby fizyczne lub prawne muszą przedstawić:
1. swoją rekomendację z określeniem nagrody, do której nominacja jest proponowana;
2. opis działalności twórczej nominowanego (nominowanych);
3. kopię dokumentu tożsamości nominowanego (nominowanych);
4. kopie artykułów profesjonalnych krytyków sztuki na temat działalności twórczej kandydata (kandydatów);
5. opis debiutu (koncertu, wystawy plastycznej lub fotograficznej, książki, filmu, sztuki teatralnej, spektaklu itp. ) kandydatów zgłoszonych do nagrody, ze wskazaniem charakteru debiutu, miejsca, czasu, dzieł i wszelkich innych istotnych faktów dotyczących debiutu;
6. przykładowy materiał (audio, wideo) dzieła pokazanego, wykonanego, opublikowanego podczas debiutu, a także inne materiały w zależności od charakteru dzieła prezentowanego podczas debiutu. Nominując kandydatów do Nagrody dla Młodych Twórców, osoby fizyczne lub prawne muszą przedstawić:
1. swoją rekomendację z określeniem nagrody, do której proponowana jest nominacja;
2. opis działalności twórczej nominowanego (nominowanych) w ciągu ostatnich trzech lat, ze wskazaniem wyników całej działalności twórczej nominowanego (nominowanych), nagród, stypendiów, staży itp, a także wszelkie inne istotne fakty dotyczące działalności twórczej;
3. kopię dokumentu tożsamości kandydata/kandydatów;
4. kopie artykułów napisanych przez profesjonalnych krytyków sztuki na temat działalności twórczej kandydata/kandydatów;
5. przykładowe materiały (audio, wideo) z prac kandydata/kandydatów pokazanych, wykonanych, opublikowanych w ciągu ostatnich trzech lat, udostępnione w aktywnych linkach, inne materiały w zależności od charakteru pracy.
Więcej informacji: https://lrkm.lrv.lt/lt/skelbimai/priimamos-paraiskos-metu-debiuto-ir-jaunojo-kurejo-premijoms
Uwagi dodatkowe:
Bogliasco Foundation
Kraj: Wszystkie kraje
Typ: Inne
Kategoria: Sztuka ogółem (architektura, taniec, wideo, muzyka, teatr, sztuki wizualne)
Kwota grantu: 31/32-dniowe stypendium
Wymagania: Uzyskanie znaczących wyników w swojej dyscyplinie i podstawowa znajomość języka angielskiego.
Opłata za zgłoszenie: 30 USD
Zasięg: Międzynarodowy
Uprawnieni do aplikowania: Osoby prywatne
Dotychczasowi laureaci: Soulé Déesse, Carlos Estevez, Georgette Maag
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: Fundacja Bogliasco, amerykańska organizacja non-profit z programem we Włoszech, przyznaje miesięczne stypendia osobom w każdym wieku i narodowości, które wniosły znaczący wkład w sztukę i nauki humanistyczne. Stypendyści mieszkają i pracują w pobliżu Genui, gdzie naturalne piękno łączy się z intymnym otoczeniem grupowym, zachęcając do dociekań i transformującej wymiany we wszystkich dyscyplinach.
Jak aplikować:
- Odwiedź następującą stronę, aby uzyskać informacje na temat składania wniosków https://www.bfny.org/en/apply/requirements.
- Upewnij się, że masz gotowe trzy listy referencyjne i trzy przykłady prac opublikowanych, wykonanych, wystawionych lub zaprezentowanych publicznie w ciągu ostatnich pięciu lat.
- Napisz życiorys nie dłuższy niż trzy strony.
- Opisz projekt, który chcesz rozwijać w Centrum Studiów Bogliasco, na nie więcej niż 1 stronie.
- Opłać zgłoszenie.
Więcej informacji: https://www.bfny.org/
Uwagi dodatkowe:
Malamegi Lab
Kraj: Wszystkie kraje
Typ: Konkurs
Kategoria: malarstwo, fotografia, rzeźba, mix media, sztuka cyfrowa, grafika, wideo, sztuka sieciowa
Kwota grantu: 3 rodzaje nagród: nagroda za nabycie pracy lub nagroda pieniężna w wysokości 1000 euro lub nagroda za wydanie książki monograficznej
Wymagania: Konkurs jest otwarty dla wszystkich artystów, grafików, projektantów, malarzy, fotografów itp., profesjonalistów i amatorów, z dowolnego kraju na świecie.
Opłata za zgłoszenie: Opłaty zależne od liczby nadesłanych prac (min. 45 € do maks. 150 €)
Zasięg: Międzynarodowy
Uprawnieni do aplikowania: Osoby prywatne
Dotychczasowi laureaci: Simone Cosac Naify, Sonja Kalb, Daniel Duraccio, Luciane Deradi, Manuel Broz Alvarez
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: Nagroda artystyczna Malamegi Lab to konkurs sztuki współczesnej otwarty dla wszystkich artystów. Kwalifikujące się prace to: rysunek, malarstwo, rzeźba, fotografia, grafika, media mieszane, grafika cyfrowa i wideo. To świetna okazja dla artystów, aby wygrać nagrodę pieniężną, wystawić swoje prace i nie tylko.
Jak aplikować:
- Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj https://www.lab.malamegi.com/en/.
- Dołącz prace, które chcesz zgłosić.
- Opłać zgłoszenie.
Więcej informacji: https://www.lab.malamegi.com/en/
Uwagi dodatkowe:
Nagroda Arte Laguna
Kraj: Wszystkie kraje
Typ: Konkurs
Kategoria: Malarstwo, rzeźba i instalacja, sztuka fotograficzna, sztuka wideo i filmy krótkometrażowe, performance i aktorstwo (scena i film), sztuka wirtualna i cyfrowa, grafika cyfrowa i animacja, sztuka środowiskowa, sztuka miejska i sztuka uliczna, projektowanie artystyczne
Kwota grantu: 1 nagroda pieniężna w wysokości 10.000 € i bezpłatna publikacja na portalu artelaguna.world oraz inne nagrody specjalne.
Wymagania: Udział w konkursie jest otwarty dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych, płciowych, narodowościowych lub innych.
Opłata za zgłoszenie: 80 + 22% VAT (97,60 €) dla artystów poniżej 35 roku życia (wymagany dokument tożsamości)
100 + 22% VAT (122 €) dla artystów powyżej 35 roku życia.
Opłata pozwala na zgłoszenie 5 prac również w różnych sekcjach.
Zasięg: Międzynarodowy
Uprawnieni do aplikowania: Osoby prywatne
Dotychczasowi laureaci: Anna Drozd-Tutaj, Kailum Graves, Larisse Hall, Eleonora Monguzzi
Cykl finansowania: Corocznie
Krótki opis: MoCA Cultural Association, organizuje konkurs mający na celu promocję i rozwój sztuki współczesnej. Konkurs obejmuje współpracę z międzynarodowymi galeriami sztuki, firmami, rezydencje artystyczne, festiwale, teksty krytyczne, publikację na portalu internetowym Arte Laguna World oraz udział w wystawie zbiorowej, która obejmuje 120 finalistów w North Arsenal w Wenecji we Włoszech.
Jak aplikować:
- Aby złożyć wniosek, należy najpierw utworzyć swój profil pod następującym linkiem https://artelaguna.world/reserved/registration.php.
- Należy uzupełnić informacje w profilu i dodać prace, które chce się zgłosić.
- Po dodaniu różnych prac po prawej stronie znajduje się opcja wskazania zainteresowania udziałem w nagrodach specjalnych.
- Po wybraniu różnych nagród specjalnych, w których chcesz wziąć udział, musisz potwierdzić swój wybór.
- Po zweryfikowaniu wszystkich danych i upewnieniu się, że wszystkie informacje są poprawne, można wysłać zgłoszenie.
Więcej informacji: https://artelagunaprize.com/
Uwagi dodatkowe:
Program Kreatywna Europa (Creative Europe)
Kraj: Państwa członkowskie Unii Europejskiej
Typ: Grant
Kategoria: Sektor kultury i sektor kreatywny
Kwota grantu: Różni się w zależności od konkretnych inicjatyw i projektów
Wymagania: Do składania wniosków uprawnione są organizacje non-profit, instytucje kultury, firmy zajmujące się produkcją audiowizualną, artyści i inne podmioty zaangażowane w działalność kulturalną i kreatywną. Szczegółowe wymagania różnią się w zależności od komponentu i inicjatywy w ramach programu Kreatywna Europa.
Opłata za zgłoszenie: Nie podano opłaty za zgłoszenie (może się różnić w zależności od konkretnych inicjatyw)
Zasięg: Państwa członkowskie Unii Europejskiej
Uprawnieni do aplikowania: Kryteria kwalifikowalności różnią się w zależności od komponentu i inicjatywy w ramach programu Kreatywna Europa. Ogólnie dostępne dla organizacji i osób zaangażowanych w sektor kultury i sektor kreatywny.
Dotychczasowi laureaci: Liczne organizacje, artyści i instytucje kulturalne otrzymały wsparcie z programu Kreatywna Europa w różnych aspektach i inicjatywach.
Cykl finansowania: Program działa w oparciu o wieloletnią podstawę z różnymi cyklami finansowania dla różnych inicjatyw i działań.
Krótki opis: Program Kreatywna Europa to kompleksowa inicjatywa Unii Europejskiej, która wspiera różne działania kulturalne i kreatywne. Program, podzielony na komponenty Kultura i MEDIA, a także komponent międzysektorowy, ma na celu promowanie współpracy transgranicznej, wspieranie dzieł audiowizualnych, promowanie wymiany kulturalnej i zachęcanie do innowacji w sektorze kultury i sektorze kreatywnym.
Jak aplikować: Zainteresowani wnioskodawcy powinni odwiedzić oficjalną stronę internetową programu Kreatywna Europa, aby zapoznać się z dostępnymi inicjatywami, przejrzeć szczegółowe kryteria kwalifikowalności i uzyskać dostęp do wytycznych dotyczących składania wniosków. Proces składania wniosków zazwyczaj obejmuje składanie propozycji projektów w ramach otwartych zaproszeń do różnych inicjatyw w ramach programu.
Więcej informacji: https://culture.ec.europa.eu/creative-europe
Uwagi dodatkowe: